Meny Stäng
Du måste ange ett sökord.
Sök

Tidtabell för provtransport


Vid behov av kontakt med transportbil ring Transportservice kundmottagning, 010-2421200, för vidare kontakt med chaufför.

Tidtabell per ort

I denna tabell kan du se när och vilken transportbil som kommer till just din ort. Vissa turer från Ryhov avgår från lastbryggan de angivna tiderna. Avgår därför något tidigare från laboratoriemedicin.

Avgångstider (Bil 1-5: vardag. Bil 6: lördag)

 

Bil 1

Bil 2

Bil 3

 Bil 4

Bil 5

 Bil 6

Anderstorps VC, Folktandvården     11:25      
Aneby familjecentral   10:40
(ons-fre)
       
Aneby VC, Folktandvården   10:45        
Apladalens VC         13:15  
Aroma VC Vetlanda       10:50    
Avonova VC Forsheda     13:05      
Bankeryds VC, Folktandvården 12:35          
Bredaryd DSK     12:55      
Bodafors VC, Folktandvården 10:00          
Bor Norrhamra      Vid behov      
Dalvik BVC Familjecentral  14:15          
Dr Nords öron- näsa- halsmottagning 14:15          
Doktor Jansson Smålandsstenar     12:10      
Familjecentralen Nässjö 9:35          
Familjecentralen Vetlanda       10:55    
Forserum familjecentral       13:25    
Forsheda DSK     13:05      
Gislaved VC, Folktandvården     11:50      
Gislehälsan VC     12:00      
Gnosjö VC, Folktandvården     11:00      
Gränna VC, Folktandvården    12:00        
Habo VC, Folktandvården 12:15          
Hestra VC     10:30
(mån, tis, tors)
     
Huskvarna VC, Folktandvården    13:55        
Hälsan 1-2 VC 12:55          
Höglandssjukhuset Eksjö 9:00     12:45
16:30
  9:00
Höglandssjukhuset Nässjö

8:30
9:45

 

15:15

13:10
15:20

 

 
IT-centrum, Jönköping   13:50        
Jönköpings företagshälsovård Bauergatan  

15:40

       
Jönköping familjecentralen väster  14:40          
Jönköping Gallerian  15:00
(onsdag stängt)

 

       
Jönköping Mayamottagning  14:55          
Jönköping Medical-center  14:35

 

       
Jönköping Ungdomsmottagningen  14:50

 

       
Kvinnohälsovården/BVC Tranås   11:15        

Laboratoriemedicin Ryhov

8:00
11:35
13:55

8:00
10:00
13:45

10:00
14:30

8:45
14:45
 

12:20

 
8:00
Landsbro VC, Folktandvården      

10:25

   
Lokstallarna VC 14:25          
Läkarhuset Huskvarna    13:55        
Läkarhuset Öster 15:10          
Läkarhuset Nässjö 9:30          
Läkarhuset Tranås   11:15        
Läkarhuset Väster (Jönköping) 14:35          
Malmbäck DSK

10:15
(tisdagar)

         
Mariannelunds VC, Folktandvården      

12:05

   
Mayamottagningen 14:50          
Medical center 14:30          
Mullsjö Björkgårdens äldreboende

11:50

         
Mullsjö VC, Folktandvården

11:50

         
Norrahammars VC, Folktandvården

 

 15:00        
Nyhälsan VC, Nässjö

9:40

         
Reftele VC    

12:45

     
Rosenlund VC, Folktandvården  

14:15

       
Rydaholm VC, Folktandvården      15:15

 

   
Råslätts VC, Folktandvården

 

 14:40        
Smålandsstenar VC    

12:30

     
Skillingaryds VC    

 

   13:05  
Sävsjö Familjecentralen       10:05    
Sävsjö VC      

10:05

   
Team Olmed 15:00          
Tenhult VC, Folktandvården      

13:45

   
Tranås VC, Folktandvården  

11:15

       
Unicare VC, Vetlanda       10:55    
Unicare VC, Värnamo         13:25  
Vaggeryds VC, Folktandvården    

 

  12:50  
Vetlanda Apotek       10:50    
Vetlanda VC, Folktandvården      

11:00
16:00

   
Visingsö DSK, Stigbyskolan  

12:05

       
Vrigstad DSK, Folktandvården      

9:45

   
Värnamo Sjukhus  

8:55

14:45
16:00

 

 

 
Wasa VC 15:25          
Wetterhälsan Atollen 15:00          
Wetterhälsan A6 15:35          
Wetterhälsan Munksjöstaden 14:05          
Öxnehaga VC, Folktandvården  

14:05

       

Ankomsttider till Ryhov

 

Bil 1

Bil 2

Bil 3

Bil 4

Bil 5

 Bil 6
Tur 1

10:50

9:40

 

13:50

14:20

 11:45

Tur 2

13:05

12:40

17:00

 17:30

   

Tur 3

15:40

14:25
15:25

 

 

   

Bil 1 - Jönköpings och Höglandets sjukvårdsområde, centrala Jönköping

TUR 1:1

  Tid Lev.dag
Ryhov Avgår 8:00 måndag-fredag
Höglandssjukhuset Nässjö Avgår 8:30 måndag-fredag
Höglandssjukhuset Eksjö Avgår 9:00 måndag-fredag
Läkarhuset, Nässjö Avgår 9:30 måndag-fredag
Familjecentralen Nässjö Avgår 9:35 måndag-fredag
Nyhälsan VC, Nässjö Avgår 9:40 måndag-fredag
Höglandssjukhuset Nässjö Avgår 9:45 måndag-fredag
Bodafors VC, Folktandvården Avgår 10:00 måndag-fredag
Malmbäck DSK Avgår 10:15 tisdag
Ryhov Ankommer 10:50 måndag-fredag
       
TUR 1:2      
Ryhov Avgår 11:10 måndag-fredag
Mullsjö VC, Folktandvården Avgår 11:50 måndag-fredag
Habo VC, Folktandvården Avgår 12:15 måndag-fredag
Bankeryds VC, Folktandvården Avgår 12:35 måndag-fredag
Hälsan 1-2 Avgår 12:55 måndag-fredag
Ryhov Ankommer 13:10 måndag-fredag
       
TUR 1:3      
Ryhov Avgår 14:00 måndag-fredag
Wetterhälsan Munksjöstaden Avgår 14:05 måndag-fredag
Dalvik BVC Familjecentral Avgår 14:15 måndag-torsdag
Lokstallarna VC Avgår 14:25 måndag-fredag
Medical center Avgår 14:30 måndag-fredag
Läkarhuset Väster VC Avgår 14:35 måndag-fredag
Familjecentralen, väster Avgår 14:40 måndag-fredag
Dr Nords öron- näsa- halsmottagning Avgår 14:40 måndag-fredag
Mayamottagningen Avgår 14:50 måndag-fredag
Ungdomsmottagningen Avgår 14:50 måndag-fredag
Gallerian Avgår 15:00 måndag-fredag
onsdagar stängt
Team Olmed. Avgår 15:00 måndag-fredag
Wetterhälsan Atollen VC Avgår 15:00 måndag-fredag
Läkarhuset Öster VC Avgår 15:10 måndag-fredag
Wasa VC Avgår 15:25 måndag-fredag
Wetterhälsan A6 Avgår 15:35 måndag-fredag
Ryhov Ankommer 15:40 måndag-fredag

Bil 2 - Värnamo sjukhus, Aneby, Tranås, Gränna, centrala Jönköping

TUR 2:1   Tid Lev.dag
Ryhov Avgår 8:00 måndag-fredag
Värnamo Sjukhus Avgår 8:55 måndag-fredag
Ryhov Ankommer 9:40 måndag-fredag
       

TUR 2:2

  Tid Lev.dag
Ryhov Avgår 10:00 måndag-fredag
Aneby familjecentral Avgår 10:40 onsdag-fredag
Aneby VC, Folktandvården Avgår 10.45 måndag-fredag
Tranås Kvinnohälsovård/BVC Avgår 11:15 måndag-fredag
Tranås VC, Folktandvården Avgår 11:15 måndag-fredag
Läkarhuset Tranås VC Avgår 11:15 måndag-fredag
Gränna VC, Folktandvården Avgår 12:00 måndag-fredag
Ryhov Ankommer 12:40 måndag-fredag
       

TUR 2:3

  Tid Lev.dag
Ryhov Avgår 13:45 måndag-fredag
IT-centrum Avgår 13:50 måndag-fredag
Huskvarna VC, Folktandvården Avgår 13:55 måndag-fredag
Läkarhuset Huskvarna Avgår 13:55 måndag-fredag
Öxnehaga VC, Folktandvården Avgår 14:05 måndag-fredag
Rosenlund VC, Folktandvården Avgår 14:15 måndag-fredag
Ryhov Ankommer 14:25 måndag-fredag
Råslätts VC, Folktandvården Avgår 14:40 måndag-fredag
Norrahammar VC, Folktandvården Avgår 15:00 måndag-fredag
Ryhov Ankommer 15:25 måndag-fredag

Bil 3 - Värnamo sjukvårdsområde

TUR 3:1

  Tid Lev.dag
Ryhov Avgår 10:00 måndag-fredag
Hestra VC Avgår 10:30 mån, tis, tors
Gnosjö VC, Folktandvården Avgår 11:00 måndag-fredag
Anderstorps VC, Folktandvården Avgår 11:25 måndag-fredag
Gislaved VC, Folktandvården Avgår 11:50 måndag-fredag
Gislehälsan VC Avgår 12:00 måndag-fredag
Doktor Jansson Smålandsstenar Avgår 12:10 måndag-fredag
Smålandsstenar VC, Folktandvården Avgår 12:30 måndag-fredag
Reftele VC Avgår 12:45 måndag-fredag
Bredaryd DSK Avgår 12:55 måndag-fredag
Forsheda DSK Avgår 13:05 måndag-fredag
Forsheda DSK Avgår 13:05 måndag-fredag
Värnamo sjukhus Ankommer 13:30 måndag-fredag
       

TUR 3:2

  Tid Lev.dag
Värnamo Sjukhus Avgår 14:45 måndag-fredag
Bor Norrhamra Avgår   vid behov
Rydaholm VC, Folktandvården Avgår 15:15 måndag-fredag
Värnamo sjukhus Ankommer 15:45 måndag-fredag
Värnamo sjukhus Avgår 16:00 måndag-fredag
Ryhov Ankommer 17:00 måndag-fredag

Bil 4 - Höglandets sjukvårdsområde

TUR 4:1

  Tid Lev.dag
Ryhov Avgår 8:45 måndag-fredag
(Sävsjö VC) Vrigstad filial Avgår 9:45 måndag-fredag
Sävsjö VC, Familjecentralen Avgår 10:05 måndag-fredag
Landsbro VC, Folktandvården Avgår 10:15 måndag-fredag
Aroma VC Vetlanda Avgår 10:50 måndag-fredag
Apoteket Vetlanda Avgår 10:50 vid behov
Familjecentralen Avgår 10:55 måndag-fredag
Unicare VC Vetlanda Avgår 10:55 måndag-fredag
Vetlanda VC, Folktandvården Avgår 11:00 måndag-fredag
Mariannelunds VC, Folktandvården Avgår 12:05 måndag-fredag
(Eksjö VC) Kvarnarp filial Avgår 12:30 måndag-fredag
Höglandssjukhuset Eksjö Avgår 12:45 måndag-fredag
Höglandssjukhuset Nässjö Avgår 13:10 måndag-fredag
Forserum Familjecentral Avgår 13:25 måndag-fredag
Tenhult VC, Folktandvården Avgår 13:45 måndag-fredag
Ryhov Ankommer 13:50 måndag-fredag
       

TUR 4:2

  Tid Lev.dag
Ryhov Avgår 14:45 måndag-fredag
Höglandssjukhuset Nässjö Avgår 15:20 måndag-fredag
Aroma VC Vetlanda Avgår 15:40 måndag-fredag
Vetlanda VC Avgår 16:00 måndag-fredag
Höglandssjukhuset Eksjö Avgår 16:30 måndag-fredag
Ryhov Ankommer 17:30 måndag-fredag

Bil 5 - Vaggeryd, Skillingaryd, Värnamo sjukhus

TUR 5:1

  Tid Lev.dag
Ryhov Avgår 12:15 måndag-fredag
Vaggeryd VC, Folktandvården Avgår 12:50 måndag-fredag
Skillingaryd VC Avgår 13:05 måndag-fredag
Unicare VC, Värnamo Avgår 13:15 måndag-fredag
Apladalen VC, Värnamo Avgår 13:25 måndag-fredag
Värnamo sjukhus Avgår 13:35 måndag-fredag
Ryhov Ankommer 14:40 måndag-fredag

Bil 6 - Helgtur 

Ryhov Avgår 8:00 lördag-söndag
Höglandssjukhuset Eksjö Avgår 9:00 lördag-söndag
Värnamo sjukhus Avgår 10:30 lördag-söndag
Ryhov Ankommer 12:00 lördag-söndag